Sikamanni
Klienta pieredze:
"Sikamanni Oy" ir ģimenes saimniecība, ko vada Minna un Mika Manni. Saimniecībā esošie lauki aizņem aptuveni 900 hektāru platību un tajā tiek audzētas ap 6 000 cūkas. Saimniecībā lielākoties audzē miežus, kas paredzēti cūku barošanai. Visus no saimniecības laukiem novāktos graudus izmanto pašas saimniecības vajadzībām.
Izaicinājums:
Manni saimniecībā iepriekš strādāja ar trīs atsevišķām graudu kaltēm, kuras ražas novākšanas sezonā darbojās nepārtraukti, lai nodrošinātu savlaicīgu graudu kaltēšanu. 2023. gada lietainais rudens bija liels izaicinājums. Esošais decentralizētais kaltēšanas risinājums saimniecībai bija darbietilpīgs un dārgs, jo katra kalte patērēja ievērojamu daudzumu degvielas, kas izmaksu ziņa būtiski sadārdzināja kaltēšanas procesu. Turklāt gan klienti un gaļas ražotāji aizvien vairāk pievērš uzmanību, tam lai visā ražošanas ķēdē tiktu samazināta oglekļa dioksīda emisija, palielinot spiedienu uz to ka saimniecībām jāsamazina fosilā kurināmā patēriņš.
Minna un Mika Manni izlēma ieguldīt risinājumā, lai nodrošinātu graudu kaltēšanu vienā konkrētā vietā, kas ļautu racionalizēt veicamās darbības, samazināt enerģijas izmaksas un mazināt saimniecības darbības ietekmi uz apkārtējo vidi. Viņu mērķis bija pilnībā pāriet uz vietējiem enerģijas avotiem, izmantojot savus mežus un aizvietojot degvielas katlus ar biomasas kurināmā katliem, kuros kā kurināmais graudu kaltēšanas procesā tiktu izmantota koksnes šķelda. Šis risinājums ļautu samazināt kaltēšanas izmaksas un oglekļa dioksīda emisijas, kā arī ievēro gaļas ražotāju noteiktos vides ilgtspējības standartus.


Risinājums:
Mepu speciālisti izstrādāja "Sikamanni Oy" saimniecībai jaunu, centralizētu graudu kaltēšanas risinājumu, kas balstīts uz vietējo atjaunojamo bioenerģijas resursu izmantošanu. Tika uzstādīta kaltēšanas sistēma ar 118 m³ ietilpību, kas aprīkota ar "Mepu" 950 kW biomasas kurināmajiem katliem.
Pilnībā automatizēto graudu kaltēšanas sistēmu darbina "Mepu" nākamās paaudzes viedā vadības sistēma "GrainPro". Tā vienkāršo un atvieglo kaltēšanas procesu. Sistēmas attālinātās pieejamības funkcija nodrošina daudzpusīgu iekārtas pielietojumu, jo īpaši graudu kaltēšanas sezonā. Nākamajā graudu kaltēšanas sezonā programma tiks papildināta, lai kaltēšanas process būtu nepārtauktas darbības plūsmā.
Saimniecība:
Kaltēšanas sistēmas uzstādīšanas laikā Minnai un Mikam bija iespēja pārliecināties par jaunās graudu kaltēšanas risinājuma darbību.
Centralizēta graudu žāvēšana un biomasas kurināmā katli, izmantojot koksnes šķeldas, bija tieši tas, kas mums bija vajadzīgs, norāda Mika.
"Mēs vairs neesam atkarīgi no degvielas un mēs zinām, ka saimniecības vajadzībām tiek izmantoti mūsu pašu meži. Līdz ar to mēs esam spēruši būtisku soli ceļā uz ilgtspējīgāku lauksaimniecību."


Rezultāti:
- Pārejot uz vietējo atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu un centralizējot graudu kaltešanas procesu, saimniecība katru gadu būtiski ietaupīs energoresursu izmaksas.
- Oglekļa dioksīda emisija ir ievērojami samazināta, ļaujot "Sikamanni Oy" nodrošināt vides aizsardzības prasības, kā arī stiprināt savas pozīcijas kā atbildīgam gaļas piegādātājam.
- Veicot ieguldījumu tika palielināta kaltes ražība, samazināta darba noslodze ražas novākšanas laikā un nodrošināta augstāka graudu kvalitāte.
Šis lēmums mūsu uzņēmumam bija ļoti būtisks. Automatizējot graudu pirmapstrādes procesu un vienlaicīgi pārejot uz vietējo energoresusrus izmantošanu, mēs esam vienkāršojuši ikdienā veicamos darbus, un mēs varam būt droši par to ka ka mūsu lopbarība būs kvalitatīva un ražota videi draudzīgos apstākļos.
IEKĀRTAS
- MEPU S5-120 porciju kalte ar 118 m³ ietilpību. 2025. gadā kalte tiks pārbūvēta, lai kaltēšanas process notiktu nepārtrauktas darbības plūsmā.
- 2 gab. "Mepu" biomasas kurināmā katli
- 2 gab. "Taifun" ventilatori ar putekļu atdalīšanu
- Pieņemšanas bedre ar 110 m³ lielu ietilpību, aprīkota ķēžu transportieri
- "Skandia Elevator" elevatori un transportieri ar 120 t/h ražību
- Pilnībā automatizēta graudu pirmapstrādes kontroles sistēma