Piece na zrębkę

Ciepło po przystępnej cenie

Piece Mepu na zrębki drzewne wytwarzają ciepło przy wyjątkowo niskich kosztach eksploatacyjnych. W piecach można spalać zrębki drzewne, torf, palety oraz resztki ze wstępnego czyszczenia.

Piec na zrębki drzewne można w łatwy sposób zintegrować z systemami suszenia ziarna – łatwy w użyciu, logiczny system sterowania pieca sam dba o obsługę pieca, a system sterowania suszarni natomiast zajmuje się obsługą suszarni. Konfigurację wentylatora pieca można zmieniać podczas składania zamówienia.

Piec Mepu na zrębki drzewne o mocy 500 – 800kW może być wyposażony w wentylator odśrodkowy o mocy 11 – 18.5kW, w zależności od potrzeb. Większą wydajność można osiągnąć poprzez zastosowanie kilku pieców na zrębkę, aby dostarczyć odpowiedniej energii dla większych suszarni.

Przyjazne środowisku piece na zrębki drzewne odporne na bezustanne użytkowanie zapewniają znaczące oszczędności w kosztach zużytej energii. Im większy jest poziom wilgotności suszonego ziarna, tym większe oszczędności. Wydajność wymiennika ciepła w piecu Mepu na zrębki drzewne jest doskonała.

Zbiornik na popiół

Lekki, mocny i kompaktowy zbiornik na popiół MEPU umożłiwiający łatwe przechowywanie popiołów jes tdostęny jako akcesorium. Struktura odporna na korozję, łatwe opróżnianie, mocowania do podnoszenia na rogach oraz kieszenie na widły podnośńika są na wyposażeniu standardowym. Klapa zasypowa na górze zbiornika do podłączenia rury Ø160. Wymiary zbiornika: 109 x 111 x 93cm.