Żmijki wheatheart

Niezawodne oraz wydajne transportowanie ziarna

Wytrzymałe i długotrwałe żmijki Wheatheart są produkowane w jednej z największych specjalistycznych fabryk w Kanadzie. Mocny i niezawodny przenośnik ślimakowy umożliwia łatwe oraz szybkie transportowanie dużych ilości ziarna.

Łatwa w użytkowaniu żmijka Wheatheart firmy Mepu to wydajny przenośnik ziarna, którego niezawodność jest gwarantowana przez mocną i prostą strukturę. Żmijka przeznaczona do profesjonalnego użytku doskonale nadaje się do długoterminowego ciągłego użytku, zarówno dla celów napełniania oraz opróżniania silosu.

Długość żmijek Wheatheart 8” oraz 10” UT klasyfikuje się w przedziale pomiędzy 5, a 18,5 metrów przy stopniu o dł. 1,5 metra. Standardowa wersja obejmuje napędzaną część podstawy żmijki, wymagane przedłużenia (rura + lina śrubowa), ustawiacz podajnika (właz zamknięcia), zestaw łożysk końca podajnika oraz taśmę wspierającą do mocowania lin.

Wydajność przenoszenia ziarna *

6” = 43 ton / godzinę
8” = 81 ton / godzinę
10” = 114 ton / godzinę

* Właściwości fizjologiczne ziarna zawsze wpływają na wydajność. Określona wydajność została przetestowana dla suchej pszenicy (75kg / hl), przy kącie 15° i wydajności podajnika równej 85%. Jeśli kąt zostanie zwiększony do 30 stopni, wydajność spadnie o 20 – 25%; jeśli kąt zostanie zwiększony do 45 stopni, wydajność spadnie o 35 – 40%. Podczas przenoszenia ziarna przez żmijkę, może ono ulec zgnieceniu. Żmijka jest przeznaczona do użytku przy rosnącym kącie.

Akcesoria

Podpora przedowu
ZDALNA KONTROLA DOZOWANIA
200MM / 250MM PODŁĄCZENIE RURY DO KOŃCA ROZŁADUNKOWEGO
SILOS LEJOWY
160MM / 200MM PODŁĄCZENIE RURY DO SILOSU LEJOWEGO
WLOT Z 5° WYCIĘCIAMI
ZASUWA
RURY WYSYPOWE