Yhteystiedot

Mepu Oy

Mynämäentie 59
21900 Yläne
Y-tunnus: FI27618783
Vaihde p. 02 275 4444
mepu@mepu.com

Laskutustiedot

Verkkolaskuosoite: 003727618783
Välittäjä: Maventa / 003721291126
Sähköpostilla talous@mepu.com

Asiakaspalvelu

Tekninen tuki

02 275 4455

Asennukseen ja sähköistykseen liittyvät asiat arkisin klo 9-16

Huolto

02 275 4482

Avoinna arkisin klo 8-16

Lähettämö & toimitukset

050 526 3339

Avoinna arkisin klo 9-16

Myynti

Tehtaanedustaja

Janne Matintalo

+358 50 575 7808 janne.matintalo@mepu.com

Tehtaanedustaja

Pasi Rautiainen

+358 50 5757 812 pasi.rautiainen@mepu.com

Myynti- / vientiassistentti

Ritva Sirén

+358 40 530 9595 ritva.siren@mepu.com

Myyntijohtaja

Jerker Söderholm

+358 40 712 1250 jerker.soderholm@arskagroup.com

Asiakkuuspäällikkö

Saija Pennanen

+358 50 447 1477 saija.pennanen@arskagroup.com

Hallinto

Myyntijohtaja

Jerker Söderholm

+358 40 712 1250 jerker.soderholm@arskagroup.com

Tehtaanjohtaja

Petri Salonen

+358 50 575 7809 petri.salonen@mepu.com

Markkinointi- ja viestintäjohtaja

Tarja Viilola

+358 50 5960136 tarja.viilola@arskagroup.com

Hankinta

Hankintapäällikkö

Anne Raitakari

+358 505722048 anne.raitakari@arskagroup.com

Hankinta-assistentti

Minna Suokari

+358 50 563 3068 minna.suokari@arskagroup.com

Huolto

Huoltopäällikkö

Kalle Wallenius

02 275 4482 huolto@mepu.com

Tuotanto

Tuotekehityspäällikkö

Lauri Jokela

+358 2 275 4455 lauri.jokela@mepu.com

Tehtaanjohtaja

Petri Salonen

+358 50 575 7809 petri.salonen@mepu.com

Varastopäällikkö

Pasi Pirneskoski

+358 40 530 6423 pasi.pirneskoski@mepu.com

Product Support Specialist

Juha Wisakanto

+358503071261 juha.wisakanto@mepu.com

Automaatiopäällikkö

Tomi Pelto-Lampola

+358 2 275 4455 tomi.pelto-lampola@mepu.com

Jälleenmyynti

Mepun tuotteet löydät myös Lantmännen Agro-kaupoista. Katso yhteystiedot täältä.

Verkkokauppa palvelee 24/7

Varaosat tilaat edullisesti ja nopealla toimituksella Mepun verkkokaupasta.

Lähetä meille viesti







    Paikalliset huoltoliikkeet

    Uusimaa

    Vihti

    SM-Kone Oy
    Mika Malin, 0400 476 761
    mvmalin@gmail.com

    Kymenlaakso

    Elimäki

    Paavo Marjakaarto, 0400 553 161
    paavo.marjakaarto@pp.inet.fi

    Varsinais-Suomi

    Yläne

    Mepu Oy
    Kalle Wallenius, 02 275 4482
    huolto@mepu.com

    Kanta-Häme

    Raatala

    Ilolan Sähkö
    Pertti Korpela, 0400 923 234
    pertti.s.korpela@gmail.com

    Lieto

    Luonnonvirta Oy
    Henrik Holppi, 045 2678 600
    henrik@luonnonvirta.fi

    Pohjanmaa

    Vöyri

    Vörå Maskin o. Traktor
    06 384 4600
    vmt@vmt.fi

    Keski-Suomi

    Jyväskylä

    Jyväskylän Vesi ja Lämpö
    Sami Lehmusvuori, 0400 928 070
    sami.lehmusvuori@jvl.fi

    Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala

    Kuopio

    Virtalan LVI
    Jani Metros, 044 069 4040
    info@virtalan.fi

    Etelä-Pohjanmaa

    Seinäjoki

    Sähkötyö Haapala Oy
    Pasi Haapala, 0500 158 724
    pasi.haapala@netikka.fi

    Kuortane

    JL-Metals
    Jouko Lampi, 0400 771 747
    jouko.lampi@jlmetals.fi

    Ilmajoki

    Maatalouskonehuolto Viitamäki
    Mikko Viitamäki, 040 539 3382
    mikko.viitamaki@mvhuolto.fi

    Pohjois-Pohjanmaa

    Nivala

    LVI-asennus Aitto-Oja
    Aitto-Oja, 0400 384 290
    lvi.aitto-oja@kotinet.com

    Ylivieska

    LVI Hautakoski
    Jarkko Hautakoski, 040 729 8732
    jhautakoski@hotmail.com

    Vaala

    Caverion Suomi Oy
    Pekka Mankinen, 050 390 1195
    miikka.hayrynen@caverion.fi

    Haapajärvi

    Haapasähkö Oy
    Jorma Miettunen, 0400 385 892
    haapa.sahko@co.inet.fi